21 Aralık 2008 Pazar

U-571 (2000) Türkçe Dublaj/HDRip

Tür : Aksiyon / Dram / Savaş
Gösterim Tarihi : 3 Kasım 2000
Yönetmen : Jonathan Mostow
Yapım : 2000, ABD / Fransa
Süre : 116 dk.

Oyuncular
Matthew McConaughey (Teğmen Tyler) , Bill Paxton (Dahlgren)
Harvey Keitel (Makinist Henry Klough) , Jon Bon Jovi (Emmett)
David Keith (Binbaşı Coonan) , Thomas Kretschmann (Wassner)
Jake Weber (Teğmen Hirsch)

Filmin Konusu
II. Dünya Savaşı'nın en kızıştığı zamanda, 1942'deyiz. Alman U-Botları Atlantikte iki kıta arasında gidip gelen müttefik gemilerine aman vermiyor. Alman haberleşmesini bir türlü deşifre edemeyen Amerikan donanması eli kolu bağlı, yaralı bir boğa gibi hareket ediyor. İşte tam bu ortamda, müttefikler karaya oturmuş bir Alman U-Botunu tespit ettiklerinde, meşhur Enigma şifreleme cihazını ele geçirmek için bir umut doğar.

I. Dünya Savaşı'ndan kalma ve ilkel silahlarla donatılmış bir denizaltı olan S-33 olay yerine yakın olduğu için bu gizli ve savaşın kaderini değiştirecek görev ona verilir. Mike Dahlgren yönetimindeki denizaltı, denizde çaresiz bekleyen Nazi U-Bot'una bir dost gibi yaklaşacak, mürettebat ise U-Bot'a girip batırmadan önce Enigma cihazını ele geçirecektir. Bunun için gerekli cesaret ve tecrübe S-33'ün mürettebatında olsa bile talih rüzgarlarının ne taraftan eseceği çoğu zaman belli olmaz...

Tür filmlerine verdikleri destekle her zaman sinemaseverleri memnun eden filmlere imza atmış olan yapımcı De Laurentiis'lerin tam kredi verdiği Jonathan Mostow bu sürükleyici filmi hem yazmış hem de yönetmiş. Elinde Bill Paxton, Harvey Keitel gibi oyuncular olan Mostow da cephanesini iyi kullanıp hem yapımcıları hem de seyirciyi memnun etmeyi bilmiş.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder