20 Aralık 2008 Cumartesi

Hicran Sokağı (2007) - DVDRip

Tür : Dram
Gösterim Tarihi : 14 Aralık 2007
Yönetmen : Safa Önal
Senaryo : Safa Önal
Yapım : 2007, Türkiye

Oyuncular
Türkan Şoray, Yüksel Aksu, Bülent Kayabaş, Cüneyt Arkın
Müjdat Gezen, Pelin Batu, Ahu Türkpençe, Hülya Koçyiğit
Ezel Akay, Selda Alkor, Rutkay Aziz, Ayla Algan, Süleyman Turan
Tanju Gürsu, Haldun Dormen, Yusuf Sezgin, Engin Çağlar
Arda Esen, Umut Sezgin

Filmin Konusu
Bu, bir Boğaziçi semtinde yaşayan, orta kazançlı ya da yoksul, ama hep ümitli, birbirini seven, öfkelerde ve kavgalarda bile ölçülü insanların hikâyesidir.

Ufacıkken, annesiyle-babasının ayrılarak terkettikleri, yetimhanede büyümüş, namuslu, altın kalpli, yakışıklı. Şofben, musluk, ısıtıcı, bisiklet tamircisi Arif’le… Ölesiye sevdiği üniversiteli ve varlıklı bir ailenin kızı Leyla’nın hikâyesidir. Ailesi Leyla’yı vermeyecek. Leyla da evini ve semtini terkederek, kayıplara karışacaktır. Sonrasını filmde seyredeceğiz.

Bu, Arif arkadaşımıza ümitsizce âşık öbür kızın. Güzel, tertemiz, sevgi dolu Müyesser’in de hikâyesidir. Müyesser’in annesi dul, iyi ahlaklı, çok sevimli, şeker (Kınaçiçeği) Şaziye’nin. Seyyar köfte-piyazcı Laz Temel’in. Eski ünlü şarkıcı Handan Akses’le, yaşlı aşığı Udi Şadi Bey’in. Lokantacı Rıfkı’yla, manav Adil’in, tornacı Bekir babanın ve... Yetimler yurdu müdiresi Zümrüt anne ile, karşı semtin belalası Cafer’in... Ve de Müyesser’e âşık kuruyemişçi-kurukahveci Sabri’nin de hikâyesidir.

Semti terkeden Leyla ile, onun aşkıyla perişan Arif’in sonları?.. Merak edenler, bunların hepsini “HİCRAN SOKAĞI”nı seyredip, öğrenecekler...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder