25 Mayıs 2009 Pazartesi

Samurayın Gözyaşları (Crying Freeman) 1995 Türkçe Dublaj/DVDRip

http://www.imdb.com/title/tt0112750/

Tür : Aksiyon / Gerilim / Çizgi Roman
Yönetmen : Christophe Gans
Yapım : 1995, Kanada / Fransa / Japonya / ABD
Süre : 97 dk.

Oyuncular
Mark Dacascos (Yo Hinomura/Freeman), Julie Condra (Emu)
Rae Dawn Chong (Dedektif Forge) , Byron Mann (Koh)
Masaya Kato (Ryuji Hanada) , Yôko Shimada (Leydi Hanada)
Mako (Shido Shimazaki) , Tcheky Karyo (Dedektif Netah)

Filmin Konusu
Ailesi çocukken mafya tarafından öldürülmüş olan Emu O'Hara, çok güzel bir kadın ressamdır. Geçmişin hayaletleri, bu içine kapanık kadının peşini bir türlü bırakmamaktadır. Bir gün resim yaparken Yakuza üyesi oldukları anlaşılan üç adamın yakışıklı ve rüya gibi dövüşen bir katil tarafından öldürülmesine şahit olur.

Gözgöze geldiği Emu ile anında aralarında bir elektrik oluşan usta katil, esrarengiz bir uzakdoğu suç örgütü için çalışan Yo'dur. Eşsiz bir suikastçi olan Yo'nun hayatı, kurbanları için gözyaşı dökerek, melankoli içerisinde geçmektedir. Şimdi de işlediği suça şahit olan Emu'yu öldürmesi gerektiğini biliyordur. Oysa bu o kadar kolay olmayacaktır.

Çok sevilen aynı isimli Japon çizgi romanından -manga- uyarlanan bu başarılı yapım, ileride Kurtların Kardeşliği ile çok ses getirecek olan Christophe Gans'ın da, esaslı bir uzun metraj yönetmeni olarak yükselişini simgeliyor. Gans'ın stilize aksiyona olduğu kadar çizgi roman estetiğine düşkün olduğunu da bu filmle bir kez daha anlıyoruz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder