23 Mayıs 2009 Cumartesi

Özgürlük Savaşçısı (In the Name of the King: A Dungeon Siege Tale) 2007 Türkçe Dublaj/DVDRip

http://www.imdb.com/title/tt0460780/

Tür : Aksiyon / Macera / Fantastik
Gösterim Tarihi : 28 Mart 2008
Yönetmen : Uwe Boll
Yapım : 2007, Almanya / Kanada / ABD
Süre : 121 dk.

Oyuncular
Jason Statham (Farmer Daimon), John Rhys Davies (Merick)
Ray Liotta (Gallian), Matthew Lillard (Duke Farrow)
Leelee Sobieski (Muriella), Burt Reynolds (King Konreid)
Will Sanderson (Bastian), Ron Perlman (Norrick)
Claire Forlani (Solona), Brian J. White (Tarish)
Kristanna Loken (Elora), Gabrielle Rose (Delinda)

Filmin Konusu
Çiftçi (Jason Statham) olarak bilinen adamın hayatı, bir Krug çetesinin köyünü (Stonebridge) yağmalaması, oğlunu öldürmesi ve karısını (Calire Forlani) kaçırmasıyla tamamen altüst olur. Bir zamanlar barış içinde yaşayan bu adam karısı Solona'yı kurtarmak için akıl hocası Norick (Ron Perlman) ile kayınbiraderi Bastian'ı (Will Sanderson) Krug çetesinin peşinden sürükler.

Krug kırsal bölgeleri yağmalarken, Kralın büyücüsü Merick onların arkasındaki gerçek gücü keşfeder: eski rakibi, güçlü ve acımasız büyücü Gallian (Ray Liotta). Gallian ordusu ile Kral Konreid'i (Burt Reynolds) tahttan indirip yerine kendi kuklası olan Duke Fallow'u (Matthew Lillard) geçirmeyi planlamaktadır.

Kralın ordusu Krug ile yüzleşmek için ilerlerken, Çiftçi ve arkadaşları Ehb dağındaki geçitlerden farkedilmeden ilerlerler. Krug kampına yapılan gece baskını Norick ve Bastian'ın ele geçirilmesi ve Çiftçinin hayatını zor kurtarması ile trajik bir şekilde sonuçlanır.

Arkadaşları ve karısını kurtarmak için Çiftçi çaresiz bir şekilde Kralın ordusuna katılır. Olağanüstü kahramanca hareketleri, bu adamda basit bir çiftçiden çok daha fazlasının olduğundan şüphelenen Gallian ve Merick'in dikkatlerini çeker. Son karşılaşmada Ehb'in kaderi Çiftçinin ellerindedir, ya Gallian'ı yenecek, ya da kötü büyücünün tüm toprakları ele geçirmesine izin verecektir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder