25 Mayıs 2009 Pazartesi

Kadınlar (The Women) 2008 Türkçe Dublaj/DVDRip

http://www.imdb.com/title/tt0430770/

Tür : Dram / Komedi
Gösterim Tarihi : 12 Eylül 2008
Yönetmen : Diane English
Yapım : 2008, ABD
Süre : 109 dk.

Oyuncular
Meg Ryan (Mary Haines), Annette Bening (Sylvia Fowler)
Eva Mendes (Crystal Allen), Debra Messing (Edith Potter)
Jada Pinkett Smith (Miriam Aarons), Bette Midler (Flora)
Candice Bergen (Catherine Frazier)

Filmin Konusu
Mary, babasıyla birlikte çalıştığı işinden kovulmuştur. Bir de üstüne gittiği güzellik salonunda, manikürcü kız Tanya’dan kocasının zengin avcısı, tezgahtar ‘’fıs fıs kız’’ Crystall Allen’la aldattığını öğrenince, annesi ve kızıyla bir tatile çıkar.

Mary’nin en yakın arkadaşı Sylvie Fowler, bir kadın magazin dergisinin baş editörüdür. Fakat mutlu, başarılı bir hayat süren Sylvie’nin işi tehlikededir. Önceleri Tanya’dan Mary’nin aldatıldığını ilk öğrenen olarak Mary’e söyleyip söylememe ikilemini yaşarken, kariyerinin kurtarmak adına dedikodu yazarı Bailey Smith’e Mary’le ilgili malzeme verir. Bunları öğrenen Mary kendini dinlemek için bir kadın kampına gider ve burada Kontes Miller ile tanışır. Buradaki deneyimlerinden sonra Mary artık hayattan ne istediğini bilen birine dönüşür.

1930’lu yılların sonunda piyes ve film olarak yapılmış Kadınlar, Clare Boothe Luce’nin piyesinde onun nefret ettiği kadınlara karşı bir eleştiri olurken, 2000’li yılları uyarlamasında güçlü ve modern kadınların dünyasının şık bir komedisi haline gelmiştir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder