13 Kasım 2008 Perşembe

Asla Pes Etme (Never Back Down) 2008 Türkçe Dublaj/DVDRip

Tür : Aksiyon / Dram / Spor
Gösterim Tarihi : 16 Mayıs 2008
Yönetmen : Jeff Wadlow
Yapım : 2008, ABD
Süre : 110 dk.

Oyuncular
Sean Faris (Jake Tyler) , Amber Heard (Baja Miller)
Cam Gigandet (Ryan McCarthy) , Evan Peters (Max Cooperman)
Leslie Hope (Margot Tyler) , Djimon Hounsou (Jean Roqua)

Filmin Konusu
10 milyonlarca dolar değerinde malikaneleriyle Orlando kenti, Iowa kökenli Jake Tyler için hayalleriyle ve anılarıyla başbaşa kalacağı bir yer gibidir. Amerikan Rüyası’nı temsil eden bu kentin ayrıcalıklı gençlerinin ise hayattan hiçbir beklentisi kalmamıştır. Pahalı otomobillerine binerek hava atarlar, bikinileri ve tokyolarıyla sokaklarda gezinirler.

Iowa’dayken futbol takımının yıldız oyuncusu olan Jake, bu yeni kentte tam bir yabancı gibidir. Sessiz ve çekingen mizacı; çevresinde kaba ya da kılıksız olarak algılanan giyimiyle “yeni gelen çocuk” muamelesi gördüğü için ilk etapta arkadaş edinemez.

Ryan adlı kabadayı ruhlu bir gençle istemeden kavgaya tutuşmak zorunda kalan Jake dövüşü kaybedince de çevresi tarafından aşağılanmaya ve küçümsenmeye başlar.

Ancak Jake’in iyi kalpli sınıf arkadaşı Max, onda bir şampiyon ruhu görmektedir. Jake’e kısaca MMA olarak bilinen karışık savunma sanatları sporundan bahseder. Sonra da onu bu sporu öğreten kendi koçu Jean Roqua ile tanıştırır.

Bu sporu öğrenmeye başlayan Jake’in, MMA’nın bir sokak dövüşü olmadığını, başlıbaşına bir sanat olduğunu fark etmesi uzun sürmez.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder