16 Mayıs 2010 Pazar

Alacakaranlık Efsanesi: Yeni Ay (The Twilight Saga: New Moon) 2009 Türkçe Dublaj/DVDRipTür : Romantik / Gerilim / Fantastik
Gösterim Tarihi : 20 Kasım 2009
Yönetmen : Chris Weitz
Yapım : 2009, Avustralya
Süre : 130 dk.

Oyuncular
Kristen Stewart (Bella Swan) , Robert Pattinson (Edward Cullen)
Taylor Lautner (Jacob Black) , Ashley Greene (Alice Cullen)
Peter Facinelli (Dr. Carlisle Cullen) , Elizabeth Reaser (Esme)
Kellan Lutz (Emmett Cullen) , Nikki Reed (Rosalie Hale)
Jackson Rathbone (Jasper Hale)

Filmin Konusu
Stephenie Meyer’ın fenomen haline gelen Alacakaranlık Efsanesi serisinin ikinci kitabından uyarlanan Alacakaranlık Efsanesi: Yeni Ay'da, ölümlülerle vampirler arasındaki romans yeni bir kademeye taşınıyor ve Bella Swan, vampir Edward Cullen’ın aşkına karşılık verebilmek için kaderle yüzleşiyor. Bir parçası haline geldiği doğaüstü dünyanın derinliklerine indikçe, kendisini daha da tehlikleye sokacak tarihi bir takım sırları öğrenmeye başlıyor.

Bella’nın 18. doğumgününün ardından Edward onu korumak adına Bella’dan ayrılmaya karar verir. Bella reşit olduğu günlere yalnız ve kalbi kırılmış şekilde adım atarken farkeder ki başını her belaya sokuşunda Edward’ı kendisine çekebilmektedir. Edward’la beraber olabilme tutkusu kendini giderek büyüyen tehlikelere atmasına yol açar.

Çocukluk arkadaşı ve gizemli Quileute kabilesinin üyesi olan arkadaşı Jacob Black’in de yardımıyla eski bir motorsikleti tamir eder. Bella’nın donmuş olan kalbi Jacob ile kurduğu arkadaşlıkla bir nebze tamir olur. Jacob’ınsa da kendine özgü bir sırrı vardır.

Bella kırlık alanda gezerken kendini aniden ölümcül bir durumun içinde bulur. Onu kurtaran ise büyük kurtlar olacaktır fakat bu Bella’yı daha da büyük tehlikelere atacaktır. Zamanla yarışırken Bella Quileute kabilesinin sırlarını öğrenir ve Edward’ın kendisini terk edişi altında yatan gerçeği de. Aynı zamanda aşkıyla buluşmasını engelleyen ölümcül gerçeklerle de yüzyüze gelecektir.


Filmin Boyutu 1.45 GB

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder