21 Mart 2010 Pazar

Batman ve Robin (Batman & Robin) 1997 Türkçe Dublaj/DVDRip

Tür : Macera / Fantastik / Aksiyon
Gösterim Tarihi : 29 Ağustos 1997
Yönetmen : Joel Schumacher
Yapım : 1997, ABD
Süre : 120 dk.

Oyuncular
Arnold Schwarzenegger, George Clooney, Chris O`Donnell
Uma Thurman, Alicia Silverstone, Michael Gough, Pat Hingle
John Glover, Elle Macpherson, Vivica A. Fox, Vendela Kirsebom
Elizabeth Sanders

Filmin Konusu
Soğuk ve Heyecan: Mr Freeze Gotham City'yi buz üzerine oturtacak mı? Göz kamaştırıcı bu macerada, George Clooney batman rolüyle (yönetmen Joel Schumacher) ölü martaval: Soğuk kalpli Mr. Freeze (Arnold Schwarzenegger) ve Venemous Zehirli Sarmaşığı'na (Uma Thurman) karşı tuzak kurmuştur.

Batman'ın Gotman şehrinde koruyacağı çok şey vardır: Suç savaşçısı genç, gayretli yoldaş Robin (Chris O'Donnell) ve Badgirl (Alicia Silverstone), onların karşılarına sürekli engeller çıkartırlar. Silsileli vahşi gökyüzü sörfünün ve gaddarca bir cehpeden oluşan versiyon sanatsal coşkunlukların kasıp kavurduğu filmdeki yarasa ailesi sizleri esir edecek. Bu filmi kaçırmayın.

Ressam Bob Kane'in yarattığı, süper güçlerden mahrum, Zorrovari özellikler taşıyan bu karakter, çeşitli kereler TV dizisi olmuş, hatta küçük bir bütçeyle sinemaya da uyarlanmıştı. Ne var ki O'nu asıl kitlelere ulaştıran yapım, 1989'da çekilen görkemli bir projeydi. Teenage çağının dahisi etiketli Tim Burton'ın gerçekleştirdiği bu filmden sonra iki kez daha aynı kahramanın peşine düştü Hollywood. Ne var ki üçüncü filmde Batman'i canlandıran Michael Keaton, yerini Val Kilmer'a bırakırken yönetmenlik koltuğuna da Joel Schumacher oturuyordu. Uçuk bir bakış açısıyla ve Jim Carrey'in diğer oyuncuları ezdiği bir mantıkla çekilen Batman Foreverdan sonra, b,r kez daha karşımıza çıkıyor Gotham City'nin koruyucusu.

Yönetmenliğini yine Joel Schumacher'in yaptığı filmde yeni bir Batman'la karşılaşıyoruz; kadınların son gözdesi George Clooney... Bu kez Gotham City'yi, dondurucu silahıyla ön plana çıkan kötü adam Mr.Freeze ve öptüğü herkesi zehirleyen Poison Ivy tehdit ediyor. Arnold Schwarzenegger'le Uma Thurman'ın kötülük abideleri olarak seyretmek ilginç olabilir.

Filmin Boyutu 2.18 GB

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder