11 Kasım 2007 Pazar

Zamana Güzellik Kat (Cashback) 2006Türkçe Dublaj/DVDRip

Tür : Romantik / Komedi
Gösterim Tarihi : 25 Mayıs 2007
Yönetmen : Sean Ellis
Yapım : 2006, İngiltere
Süre : 102 dk.

Oyuncular
Sean Biggerstaff (Ben Willis) , Emilia Fox (Sharon Pintey)
Shaun Evans (Sean Higgins) , Michelle Ryan (Suzy)
Stuart Goodwin (Jenkins) , Michael Dixon (Barry Brickman)
Michael Lambourne (Matt Stephens) , Marc Pickering (Brian)

Filmin Konusu

Acı veren bir ayrılığın değiştirdiği keyifli bir hayat hikayesi... Yaşadığı aşk acısı nedeni ile sıkıntılı günler geçiren Ben Willis, Güzel Sanatlar'da okuyan bir resim öğrencisidir. Sıkıntılı günler engel olamadığı bir alışkanlığa tutulmasına neden olur: bir türlü uyuyamamaktadır.

Bir süre sonra bu soruna bir çare bulabilmek ve zamanını faydalı bir şekilde geçirebilmek için bir süpermarketin gece vardiyasında çalışmaya karar verir. İlk başlarda sıkıcı görünen sekiz saatlik bu mesai, çalışma arkadaşlarını tanımaya başladıkça ilginç ve keyifli bir maceraya dönüşür.

Her biri dışarıdan bakıldığında son derece sıkıcı görünen bu işi, zaman kavramını unutarak eğlenceye çevirmiştir. Kimisi koridorlarda kaykayla kayarak eğlenir, kimi dövüş sanatlarındaki maharetini sergiler... Ben de, zaman kavramını unutarak çevresindeki insanları ve güzellikleri tanımaya başlayacaktır. En çok ilgisini çekense güzel ve sessiz kasiyer Sharon'dır.

İlk olarak 18 dakikalık bir kısa film olarak çekilen Zamana Güzellik Kat, 2006 yılında En İyi Kısa Film dalında Oscar'a aday gösterilmişti. Film, 26. Uluslararası Film Festivali'nde Altın Lale için de yarıştı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder