4 Kasım 2007 Pazar

Panik Odası (Panic Room) 2002 Türkçe Dublaj/DVDRip

http://imdb.com/title/tt0258000/

Tür : Gerilim
Gösterim Tarihi : 31 Mayıs 2002
Yönetmen : David Fincher
Yapım : 2002, ABD
Süre : 112 dk.

Oyuncular
Jodie Foster (Meg Altman) , Kristen Stewart (Sarah)
Forest Whitaker (Burnham) , Jared Leto (Junior)
Dwight Yoakam (Raoul)

Filmin Konusu

Kocasından yeni boşanmış olan Meg Altman (Jodie Foster), kızıyla birlikte yaşamak üzere, nafaka parasıyla eski bir ev satın alır. Meg, evi dolaşırken eski sahipleri tarafından garip bir oda yaptırılmış olduğunu farkeder. Oda, istenmeyen kişilerin giremeyeceği kadar sağlamdır, monitörlerle evin her tarafı görülebilmekte, dışarıya direkt telefon hattı bile bulunmaktadır. Ev halkı, acil bir durum olduğunda bu odada uzun zaman geçirebilmektedir.

Bir gece, Burnham (Forest Whitaker), Junior (Jared Leto) ve Raoul (Dwight Yoakam) adlı üç soyguncu eve girerler. Meg ve kızı Sarah, tahmin ettiklerinden çok daha önce bu panik odasını kullanmak zorunda kalırlar. Fakat bu adamlar sıradan soyguncular değillerdir, sahip oldukları bilgi, durumu sanıldığından çok daha korkunç hale getirecektir.

Yeni dönemin popüler yönetmenlerinden David Fincher imzasını taşıyan film, gerilim dozu ve tarzıyla Hitchcock filmlerini andırıyor. Filmin başrolünü Nicole Kidman'ın sakatlanması yüzünden son anda alan Jodie Foster ise Kuzuların Sessizliği'nden beri en iyi rolünü sergiliyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder