14 Şubat 2010 Pazar

Dönüş (Volver) 2006 Türkçe Dublaj/DVDRip

Tür : Komedi / Suç / Dram
Gösterim Tarihi : 3 Kasım 2006
Yönetmen : Pedro Almodóvar
Yapım : 2006, İspanya
Süre : 115 dk.

Oyuncular
Penélope Cruz (Raimunda) , Lola Dueñas (Sole)
Blanca Portillo (Agustina) , Carmen Maura (Abuela)
Yohana Cobo (Paula) , Chus Lampreave (Tía Paula)

Filmin Konusu
Raimunda, ailesini geçindirebilmek için birden fazla işte çalışan güçlü ve mücadeleci bir kadındır. Ablası Sole, onun kadar mücadeleci ve güçlü olmasa da, kayıtdışı çalıştırdığı kuaför salonunu işleterek hayatını kazanmaya çalışmaktadır.

Kendi hallerinde yaşam mücadelesi veren bu kadınlar, bir gün doğup büyüdükleri La Mancha'da yaşayan halalarının ölüm haberi ile yıkılırlar. Cenazaye ablası Sole ile gitmek isteyen Raimunda'yı evde çok daha büyük bir yıkım beklemektedir; Solu'u ise cenazede büyük bir şok. Yıllar evvel bir yangında ölmüş olan anneleri, yarım kalan bütün işlerini tamamlamak için geri dönmüştür. Tek başlarına ayakta kalmaya çalışan kızlarının ve torununun da onun desteğine çok fazla ihtiyacı vardır.

Üç kuşak aile kadınlarının hikayesini anlatan usta yönetmen Pedro Almodovar'ın Dönüş'ü, uluslararası festivallerde büyük beğeni ile karşılandı. Kadın hikayelerinden yola çıkarak bütün hayatı anlatmadaki ustalığını defalarca kanıtlamış olan yönetmen, Dönüş ile ilgili en zor aşamanın filmin özetinin yazılması olduğunu söylerken nedenini de, filmlerini artık birkaç cümleyle anlatabilmenin zorluğu olarak açıklıyor. Bu zorluğu, özeti yazarken bizim de paylaştığımızı belirterek en doğrusunun filmi izlemekten geçtiğini düşündüğümüzü de ekleyelim.

Filmin Boyutu 2.20 GB

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder